Piłkarze Borussii Dortmund zdobyli czwarty w historii Puchar Niemiec. W sobotnim finale na Stadionie Olimpijskim w Berlinie pokonali Eintracht Frankfurt 2:1. Cały mecz w barwach zwycięzców rozegrał Łukasz Piszczek, który zanotował asystę przy pierwszym trafieniu dla BVB.

Borussia objęła prowadzenie w ósmej minucie spotkania, a na listę strzelców po podaniu Piszczka wpisał się Francuz Ousmane Dembele.

Do wyrównania doprowadził 20 minut później Chorwat Ante Rebic, który wygrał pojedynek sam na sam ze szwajcarskim bramkarzem Romanem Buerkim.

Z kolei w 66. minucie strzegący drugiej bramki Fin Lukas Hradecky sfaulował w polu karnym Amerykanina Christiana Pulisica, a "jedenastkę" wykorzystał król strzelców zakończonego przed tygodniem sezonu Bundesligi, Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

W poprzednich trzech latach Borussia dwukrotnie przegrała mecze o trofeum z Bayernem Monachium, a raz z VfL Wolfsburg. W swoim czwartym kolejnym finale zwyciężyła.

Eintracht natomiast w decydującym pojedynku o Puchar Niemiec zagrał po raz pierwszy od 11 lat.