Przebywająca w Finlandii Justyna Kowalczyk nie zwalnia tempa i utrzymuje doskonałą formę. Polka wygrała bieg narciarski na 10 kilometrów techniką dowolną. To jej trzecie zwycięstwo w trzecim starcie w zaliczanych do Pucharu FIS zawodach w Muonio.

Kowalczyk wyprzedziła na mecie o 4,5 sekundy Amerykankę Elizabeth Stephen, która zajęła drugie miejsce. Trzecia ze stratą 5,6 sekundy była Rosjanka Julia Czekaliewa.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego zdystansowała rywalki we wszystkich trzech biegach, które odbyły się w Muonio. W piątek zwyciężyła w sprincie techniką klasyczną, a w sobotę tym samym stylem na dystansie 5 kilometrów. Polka powtórzyła tym samym wynik z ubiegłego roku, gdy także przygotowywała się w Finlandii do nowego sezonu i zanotowała komplet zwycięstw.

Rywalizacja w Pucharze Świata 2012/13 rozpocznie się 24 listopada w szwedzkim Gaellivare. Światowa czołówka zawodniczek zmierzy się w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną.