Justyna Kowalczyk szlifuje formę w fińskim Muonio. Inaugurację Pucharu Świata w biegach narciarskich zaplanowano wprawdzie na 24 listopada, ale mistrzyni olimpijska z Vancouver już w najbliższy piątek stanie na starcie zawodów, które odbędą się w miejscu jej treningów. "Lubimy tutaj przyjeżdżać. Śniegu nie brakuje, jest mróz i świetnie przygotowane trasy" - przyznał jej trener Aleksander Wierietielny.

Powtarzamy sprawdzony już w ubiegłych latach cykl przygotowań. Justyna weźmie w piątek udział w sprincie techniką klasyczną, w sobotę w biegu na 5 km także "klasykiem" oraz w niedzielę na 10 km techniką dowolną - poinformował Wierietielny. Zawody w Muonio zaliczane są do Pucharu FIS. W ubiegłym roku Kowalczyk triumfowała tam we wszystkich trzech startach.

Lubimy tutaj przyjeżdżać. W tym miejscu do sezonu przygotowuje się także reprezentacja Finlandii. Warunki do treningów są bardzo dobre. Śniegu nie brakuje, jest mróz i świetnie przygotowane trasy - podkreślał Wierietielny.

Rywalizacja o Puchar Świata rozpocznie się 24 listopada w szwedzkim Gaellivare od biegów techniką dowolną - kobiet na dystansie 10 km i mężczyzn na 15 km.