Justyna Kowalczyk, na ponad tydzień przed początkiem nowego sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich, jest w bardzo dobrej formie. Polska mistrzyni olimpijska z Vancouver, w swoim pierwszym oficjalnym starcie, wygrała w fińskim Muonio zawody w sprincie stylem klasycznym.

Finałowa rywalizacja w imprezie, która jest zaliczana do klasyfikacji Pucharu FIS, była bardzo zacięta. Najlepsze zawodniczki walczyły o wygraną do ostatnich metrów. Zwyciężczynię zawodów udało się wskazać dopiero po analizie zapisu fotokomórki. Kowalczyk minimalnie wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Monę-Lisę Malvalehto. Trzecie miejsce zajęła inna z Finek - Anne Kyllonen.

Na starcie w Muonio pojawiły się również zawodniczki m.in. z Rosji i Niemiec. Zabrakło Norweżek i Szwedek, które rywalizują w analogicznych zawodach w swoich krajach.

Ostatnie dni przed startem Pucharu Świata

Justyna Kowalczyk szlifuje w Muonio formę przed rozpoczynającym się 24 listopada w szwedzkim Gaellivare sezonem Pucharu Świata. Lubimy tutaj przyjeżdżać. W tym miejscu do sezonu przygotowuje się także reprezentacja Finlandii. Warunki do treningów są bardzo dobre. Śniegu nie brakuje, jest mróz i świetnie przygotowane trasy - powiedział przed zakończonym zwycięstwem startem trener Aleksander Wierietielny.

Polka wystartuje w Finlandii jeszcze w sobotę i niedzielę - odpowiednio na 5 kilometrów techniką klasyczną i 10 techniką dowolną.