Współinicjator projektu prezydent Juventusu Turyn Andrea Agnelli przyznał, że nie widzi już szans na stworzenie piłkarskiej Superligi. Z pomysłu wycofują się kolejne kluby - Atletico Madryt i Inter Mediolan, a wcześniej decyzje o rezygnacji podjęły wszystkie zespoły angielskie. Dziś też właściciel Liverpoolu John Henry przeprosił kibiców i trenera Juergena Kloppa za zamieszanie związane z udziałem w projekcie piłkarskiej Superligi.

Naszych planów nie da się już zrealizować - powiedział Agnelli. Prezydent mistrza Włoch jeszcze niedawno twierdził, że projekt - nawet bez angielskich klubów - zostanie zrealizowany. Teraz zmienił zdanie.

W środę w południe decyzje o wycofaniu się z pomysłu uczestniczenia w Superlidze podjęły Atletico Madryt i Inter Mediolan.

Właściciel Liverpoolu przeprasza

Amerykański właściciel Liverpoolu John Henry przeprosił kibiców i trenera Juergena Kloppa za zamieszanie związane z udziałem w projekcie piłkarskiej Superligi. Ostatecznie wycofało się z niego wszystkie sześć angielskich klubów.

Przepraszam i zapewniam, że tylko ja jestem odpowiedzialny za niepotrzebne negatywne emocje, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku dni. To coś, czego nie zapomnę. I pokazuje, jaką moc mają dzisiaj kibice i jest to bardzo słuszne - powiedział Henry w filmie zamieszczonym na internetowej stronie klubu.

Projekt Superligi

Superliga to projekt autorstwa 12 spośród najsilniejszych klubów w Europie, zakładający stworzenie nowych rozgrywek, konkurencyjnych dla pucharów europejskich pod egidą UEFA. Miało w niej uczestniczyć 20 zespołów, z których 15 na stałe, a pozostałe pięć zmieniane co sezon.

Ogłoszony w poniedziałek projekt wywołał bardzo żywiołowe, głównie negatywne reakcje. Protesty kibiców, groźba sankcji ze strony FIFA i UEFA, presja wielu środowisk, w tym polityków, sprawiły, że obecnie wydaje się być mało realny. Powołanie elitarnych rozgrywek skrytykował m.in. Klopp, a wcześniej za udział w nim przeprosili przedstawiciele Arsenalu.

Nie wszyscy są pogodzeni z fiaskiem Superligi. Projekt jest kontynuowany i ma 100 procent szans na sukces, pomimo wycofania się sześciu klubów angielskiej Premier League - stwierdził prezydent Juventusu Andrea Agnelli. Gorącym orędownikiem powstania rozgrywek jest też prezes Realu Madryt Florentino Perez.