Monika Hojnisz zajęła piąte miejsce w biathlonowym sprincie (7,5 km) Pucharu Świata w Hochfilzen. Wygrała Włoszka Dorothea Wierer, która od Finki Kaisy Makarainen była szybsza o zaledwie 0,6 s. Polka do triumfatorki straciła 28,2 sekundy.

Monika Hojnisz /ANTONIO BAT /PAP/EPA

Na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Jekatierina Jurłowa-Percht - 24,4 straty, a czwarta była Włoszka Lisa Vittozzi - 25,3.

Polka była bezbłędna na strzelnicy, ale straciła cenne sekundy podczas biegu.

Hojnisz i Jurłowa były bezbłędne na strzelnicy, a pozostałe zawodniczki miały po jednej karnej rundzie.

Z Polek w sobotnim biegu na dochodzenie wystąpi jeszcze Kamila Żuk, która po trzech niecelnych strzałach została sklasyfikowana na 48. pozycji - 1.54,1.