Justyna Kowalczyk wygrała w południowej Norwegii rywalizację kobiet na nartorolkach na 80-kilometrowej trasie pomiędzy Krageroe i Gautefall w prowincji Telemark. Medalistka olimpijska i mistrzostw świata w biegach narciarskich uzyskała czas 3:47.00.

Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Seraina Boner, a trzecie Szwedka Emilia Lindstedt. W klasyfikacji generalnej Kowalczyk uplasowała się na 28. pozycji tracąc do zwycięzcy Norwega Andersa Hoesta 27 minut i 50 sekund.

Ósma edycja Memoriału Olafa Skoglunda uchodzi za letni odpowiednik szwedzkiego Biegu Wazów na dystansie 90 km. Start odbywa się nad morzem, trasa prowadzi przez nadmorskie miasteczka, a kończy się w górach na stadionie biathlonowym.

Jest to najdłuższy na świecie bieg na nartorolkach. Obowiązuje styl klasyczny - podkreślił kierownik zawodów Jan Bjoern Gare.