Szkot Andy Murray (3. miejsce w rankingu ATP) będzie kolejnym rywalem Jerzego Janowicza na turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Paryżu. Polski tenisista wyeliminował już w stolicy Francji dwóch zawodników z czołowej dwudziestki!

Janowicz (69. lokata w rankingu ATP) jest objawieniem zawodów w Paryżu. Do turnieju głównego dostał się z eliminacji, a w dwóch pierwszych rundach wyeliminował kolejno Niemca Philippa Kohlschreibera i Chorwata Marina Cilicia, czyli zawodników ze ścisłej światowej czołówki. Chorwat był najwyżej notowanym tenisistą, z jakim udało się wygrać Polakowi, który w lipcu tego roku zadebiutował w Wielkim Szlemie. Do turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie przebił się z eliminacji, po czym dotarł do trzeciej rundy.

Teraz przyjdzie mu się jednak zmierzyć z jednym z najlepszych tenisistów globu.

Trening z Djokoviciem

Naszego rodaka docenili nie tylko kibice i eksperci. O wspólny trening w Paryżu poprosił go sam Novak Djokovic, który rozegrał z Janowiczem krótki sparing. Polak nie przyniósł mu jednak szczęścia, bo Serb sensacyjnie odpadł już w swoim pierwszym meczu w Paryżu, przegrywając z Samem Querreyem.