Jerzy Janowicz pokonał Davida Nalbandiana 7:6 (7-4), 4:6, 6:3. Tym samym awansował do trzeciej rundy tenisowego turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 5,03 mln dol.). Mecz Polaka z Argentyńczykiem trwał dwie i pół godziny.

22-letni Janowicz przegrał inauguracyjnego gema, ale wygrał trzy kolejne. Prowadził też 4:2, lecz dziewięć lat starszy Argentyńczyk, były numer trzy światowego tenisa i triumfator 11. turniejów ATP Tour, wyrównał, a następnie wyszedł na 5:4. W tym fragmencie spotkania nie najlepiej funkcjonował serwis łodzianina - posłał cztery asy, ale też popełnił sześć podwójnych błędów. Pierwsze podanie trafiał z 50-procentową skutecznością.

Polak ponownie przełamał serwis Nalbandiana w 11. gemie, ale po następnym było 6:6. Losy seta rozstrzygnęły się w tie-breaku, wygranym przez Janowicza 7-4.

W drugiej partii do stanu 3:3 tenisiści utrzymywali swój serwis. Trzy kolejne gemy podający jednak przegrali, w tym dwa Janowicz. Argentyńczyk, obecnie 93. w świecie, w następnym przypieczętował zwycięstwo w secie 6:4.

Plasujący się 69 pozycji wyżej Polak lepiej rozpoczął decydującego seta. Objął prowadzenie 3:1, podwyższył na 5:1, ale szybko zrobiło się 5:3. Kolejnego gema przy własnym serwisie Janowicz wygrał i zakończył spotkanie przy pierwszym meczbolu.