Hubert Hurkacz wygrał z turniejową "dwójką" - Niemcem Alexandrem Zverevem 7:6 (7-2), 6:4. Tym samym awansował do finału turnieju ATP 500 na kortach trawiastych w Halle. Jego rywalem będzie lider światowego rankingu, Jannik Sinner.

Pomeczowy komentarz Hurkacza

Jak powiedział po meczu Hubert Hurkacz, "bardzo się cieszę z kolejnego finału w Halle i tego, że pierwszy raz pokonałem Alexandra Zvereva".

Na pewno siedziało mi w głowie spotkanie w United Cup z początku roku, kiedy z całą reprezentacją Polski walczyliśmy o tytuł. Miałem w nim piłkę meczową, a wtedy on zagrał passing shota, który wpadł kilka centymetrów w kort. Wiedziałem, jak ważny jest to mecz i chciałem dać z siebie wszystko. Niesamowicie się cieszę - przyznał Polak.

Hubert Hurkacz - Alexander Zverev 7:6 (7-2), 6:4

Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszym secie obaj tenisiści dość pewnie utrzymywali swoje podanie, chociaż w siódmym gemie Polak musiał bronić czterech break-pointów. Udało mu się to i o wyniku premierowej odsłony decydował tie-break. Zdecydowanie lepszy był w nim wrocławianin.

Druga partia początkowo miała podobny przebieg, jednak już w trzecim gemie Hurkacz miał piłkę na przełamanie, pierwszą i zarazem ostatnią w tym spotkaniu. Wykorzystał ją szybko i to jedno przełamanie wystarczyło mu do zwycięstwa 6:4.

Hubert Hurkacz zdominował czwartego tenisistę światowego rankingu serwisem - posłał 17 asów, podczas gdy Zverev tylko pięć.

To było ich czwarte spotkanie, jednak pierwsze rozgrywane na trawie. Hurkacz po raz pierwszy zdołał pokonać wyżej notowanego Niemca.

Z kim Hubert Hurkacz zagra w finale turnieju ATP 500 na kortach trawiastych w Halle?

Lider światowego rankingu Jannik Sinner będzie rywalem Huberta Hurkacza w niedzielnym finale. Włoski tenisista zwyciężył Chińczyka Zhang Zhizhena 6:4, 7:6 (7-3). 

22-letni Sinner po raz 18. wystąpi w finale zawodów ATP. Ma w dorobku 13 tytułów, w tym trzy tegoroczne. W styczniu triumfował w Australian Open, później w hali Rotterdamie i na twardym korcie w Miami. Przegrał finał French Open w Paryżu, ale to po tym turnieju został liderem klasyfikacji tenisistów.