Niepokonany w tym sezonie Katarczyk Nasser Al-Attiyah triumfował w rajdzie Columna Medica Baja Poland. O ponad minutę wyprzedził Krzysztofa Hołowczyca i zapewnił sobie tytuł najlepszego kierowcy terenowego w 2016 r.

Niepokonany w tym sezonie Katarczyk Nasser Al-Attiyah triumfował w rajdzie Columna Medica Baja Poland. O ponad minutę wyprzedził Krzysztofa Hołowczyca i zapewnił sobie tytuł najlepszego kierowcy terenowego w 2016 r.
Katarczyk Al-Atttiya Nasser z pilotem Matthieu Baumelem /PAP/Marcin Bielecki /PAP

Baja Poland była siódmą (z dziewięciu zaplanowanych) eliminacją Pucharu Świata FIA samochodów terenowych. Al-Attiyah wystartował dotychczas w czterech i wszystkie wygrał. Do tytułu mistrza świata potrzebował trzech punktów zdobytych w Polsce.

Mam nadzieję, że tu na polskiej ziemi Krzysztof Hołowczyc pokona niepokonanego Nassera - mówił przed rajdem Jacek Czachor, pilot Marka Dąbrowskiego.

Nie pokonał. Al-Attiyah zdobył komplet 30 pkt. i ze Szczecina wyjeżdża w glorii najlepszego kierowcy terenowego 2016 roku. Tym samym Katarczyk obronił tytuł zdobyty przed rokiem.

O zwycięstwie Katarczyka na zachodniopomorskich bezdrożach zdecydował "kapeć", jaki złapał Krzysztof Hołowczyc w sobotę na poligonie w Drawsku Pomorskim. Straciliśmy przez to trzy minuty. Trochę czasu udało się odrobić, ale nie wystarczyło do zwycięstwa. Cóż jesteśmy na drugim miejscu, czyli pierwszym przegranym - powiedział Polak na mecie.

Hołowczyc to pięciokrotny zwycięzca Baja Poland w jego ośmioletniej historii. Przed rokiem, właśnie w Szczecinie, zapowiedział koniec ścigania, teraz wrócił okazjonalnie na ten jeden rajd i przyznał na mecie, że chętnie tu jeszcze pojedzie.

Bardzo fajnie jest ścigać się z takim facetem jak Nasser. Chętnie to powtórzę - przyznał olsztynianin.

Trzecim autem, które wjechało na podium Baja Poland była Toyota Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora. Decydujące dla losów rajdu były dwa najdłuższe odcinki specjalne rozegrane w sobotę na poligonie drawskim. Jeden z nich przejechaliśmy ze stratą zaledwie 28 sekund do Nassera, co uważam za nasz sukces. W niedzielę bardziej skupiliśmy się na obronie trzeciego miejsca niż walce o drugie - przyznał Czachor.

Końcowe wyniki rajdu Columna Medica Baja Poland:

1. Nasser Al-Attiyah/Matthieu Baumel (Katar/Francja) Toyota Hilux Overdrive 4:59.16
2. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja (Polska) Mini All4Racing strata 1.21
3. Marek Dąbrowski/Jacek Czachor (Polska) Toyota Hilux Overdrive 8.19
4. Jakub Przygoński/Tom Colsoul (Polska/Belgia) Mini All4Racing 11.25
5. Eric Van Loon/Wouter Rosegar (Holandia) Mini All4Racing 12.43

APA