"Mecz zaczyna się od stanu 0:0" powiedział trener Comarch Cracovii Rudolf Rohacek. W środę jego drużyna w pierwszym spotkaniu w hokejowej Lidze Mistrzów zagra ze Spartą Praga. Opiekun "Pasów" zapewnia, że zespół jest przygotowany mentalnie i fizycznie.

"Mecz zaczyna się od stanu 0:0" powiedział trener Comarch Cracovii Rudolf Rohacek. W środę jego drużyna w pierwszym spotkaniu w hokejowej Lidze Mistrzów zagra ze Spartą Praga. Opiekun "Pasów" zapewnia, że zespół jest przygotowany mentalnie i fizycznie.
Rudolf Rohacek /Darek Delmanowicz /PAP/EPA

Mistrz Polski po raz pierwszy w historii weźmie udział w tych rozgrywkach. Stało to się możliwe dzięki przyznaniu najlepszej polskiej drużynie tzw. dzikiej karty. Krakowianie będą rywalizować w grupie O. Oprócz ekipy z Czech ich rywalem jest szwedzki Farjestad Karlstad.

Musimy wyjść na lód w 100 procentach skoncentrowani i zagrać odpowiedzialnie. Tylko pod tymi warunkami istnieje możliwość osiągnięcia korzystnego wyniku - powiedział Rohacek podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Zdaniem czeskiego trenera spore zmiany kadrowe, które dokonały się latem w zespole z Pragi nie będą miały większego znaczenia.

Tak samo nie ma znaczenia, że jest tam nowy trener. Sparta to tak mocny zespół, że na miejsce tych, którzy odeszli przyszli hokeiści prezentujący ten sam, albo lepszy poziom. Jest to jeden z najlepszych zespołów nie tylko w Czechach, ale w Europie. Szkoleniowiec naszych rywali zapowiedział, że w Krakowie jego ekipa na pewno nie zlekceważy rywala, że Sparta w tym sezonie chce zaistnieć w Lidze Mistrzów. Tak więc zaczynamy rywalizację w tych rozgrywkach z bardzo mocnych przeciwnikiem - powiedział opiekun mistrza Polski.

Podkreślił, że bardzo ważny będzie początek meczu. Uważa, że jego zawodnicy wytrzymają trudy spotkania psychicznie, gdyż wielu z nich ma za sobą występy w reprezentacjach kraju.

Dla Rohacka sezon 2016/17 będzie trzynastym w roli trenera Cracovii. Jak jednak podkreślił, we wtorek nie ma to żadnego znaczenia, nie jest przesądny.

Obrońca Cracovii Patryk Noworyta zapewnia, że mimo ostatnich problemów z kostką trenuje już normalnie. Żal byłby nie wziąć udziału w takim święcie hokeja - powiedział.

Nie zagra natomiast kontuzjowany Maciej Kruczek.

Przygotowując się do LM krakowanie rozegrali cztery gry kontrolne. Pokonali Unię Oświęcim 2:1 oraz zespół Jestrabi Prościejów 5:3, przegrali zaś z drużyną HC iClinik 05 Bańska Bystrzyca 3:6 i Zubr Przerów 2:6.

Mecz Comarch Cracovia Kraków - Sparta Praga rozpocznie się w Tauron Arenie Kraków w środę o godz. 19.30.

(az)