Trener AC Milan Gennaro Gattuso podkreślił, że transfer Krzysztofa Piątka nie został jeszcze sfinalizowany. Jednak w kadrze na poniedziałkowy mecz ligowy nie znajdzie się Gonzalo Higuain, którego piłkarz reprezentacji Polski ma zastąpić w zespole z Mediolanu.

W poniedziałek w 20. kolejce włoskiej ekstraklasy Genoa spotka się u siebie z Milanem. Dojdzie więc do spotkania obecnego klubu Piątka z przyszłym pracodawcą. Według włoskiej prasy transfer ma zostać sfinalizowany we wtorek.

Nic nie zostało jeszcze ustalone. Piątek ma konkretne umiejętności. Jednak omówimy je, kiedy - i jeśli w ogóle - do nas dołączy - powiedział szkoleniowiec AC Milan.

W kadrze na poniedziałkowe spotkanie nie znalazł się Higuain. Argentyńczyk ma zostać wypożyczony do Chelsea Londyn.

Nie był gotowy do gry. Jeśli odejdzie, stracimy ważnego zawodnika. Nie jestem rozczarowany, zrobiłem wszystko co mogłem... On dokonał wyboru i musimy to zaakceptować, ale szacunek pozostanie - podkreślił Gattuso.

Według włoskiej prasy transfer jest niemal pewny. Podkreślana jest niesamowita skuteczność polskiego napastnika, który w lipcu trafił do Genui z Cracovii i w 21 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił 19 goli.

Według nieoficjalnych informacji, podanych przez "La Gazzetta dello Sport", jest już zgoda co do wysokości kwoty transferu, a obecnie trzeba ustalić jego szczegóły. Wcześniej media wymieniały sumę 40 milionów euro i taka, jak wynika po piątkowych rozmowach przedstawicieli obu klubów, jest nadal najbardziej prawdopodobna.

Opracowanie: