Rozstawiony z numerem szóstym debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadł w półfinale turnieju w Indian Wells. Polacy przegrali z hiszpańskim duetem Lopez/Nadal 2:6; 0:6.

Wyrównaną grę kibice zobaczyli tylko w pierwszym secie do stanu 2:2. Od tego momentu Polacy nie wygrali już żadnego gema, a rywalom wystarczyły 53 minuty, by zakończyć spotkanie.

Wcześniej zawodnicy Siemens AGD Tennis Polska wygrali w imprezie dwa mecze w super tie-breakach. W ćwierćfinale nie wyszli na kort, bowiem zwyciężyli walkowerem z amerykańskimi braćmi Bobem i Mike'em Bryanami (1.). To skutek wirusa żołądkowo-jelitowego, który dopadł kilkunastu tenisistów i tenisistki w Indian Wells, w tym Mike'a.

Fyrstenberg i Matkowski zdobyli premię w wysokości 55 tysięcy dolarów do podziału oraz po 360 punktów do rankingów deblowych. Teraz udadzą się do Miami, gdzie w przyszłym tygodniu rozpocznie kolejny turniej rangi ATP Masters 1000.