To nie jest plagiat - tak Michał Nykowski, szef sztabu Euro 2012, mówi RMF FM o zarzutach firmy Apple w sprawie prezentacji, którą Polska i Ukraina pokazały w Walii, kandydując do organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Według internetowego wydania tygodnika "Wprost", amerykańska firma twierdzi, że prezentacja to plagiat reklamy jednego z produktów Apple. Chodzi m.in. o motyw muzyczny - według Apple łudząco podobny.

Ta prezentacja była robiona przez profesjonalne firmy - nie ryzykowałyby robienia czegokolwiek nielegalnego - uważa Nykowski. Dodaje, że takich reklam, opartych o taki motyw jest dziesiątki. Podobnie jest z motywem dotyczącym dzieci, które grają w piłkę.

18 kwietnia Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) zdecydował, że mistrzostwa Europy w 2012 roku zorganizują Polska i Ukraina. Kandydatura Polski i Ukrainy zwyciężyła w pierwszej turze głosowania, otrzymując osiem głosów.

W finałowym etapie selekcji kandydatura polsko-ukraińska została oceniona wyżej niż oferta włoska (cztery głosy) oraz chorwacko- węgierska (0). Polska i Ukraina po raz pierwszy w historii będą organizowały finały mistrzostw Europy w piłce nożnej.