Borussia Dortmund rozgromiła na wyjeździe Ajax Amsterdam 4:1 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału na jedną kolejkę przed końcem fazy grupowej. Dwa gole dla drużyny mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

W 40. minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi polskiego napastnika. Ten nie zastanawiał się ani chwili i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Była to już trzecia bramka w tym meczu - wcześniej na listę strzelców wpisali się Reus i Goetze.

Mistrzowie Niemiec już po pierwszej połowie mogli rozpocząć świętowanie, bo do wyjścia z grupy potrzebny był im tylko remis. Ale apetyty Borussii były wyostrzone. Robert Lewandowski wciąż miał dobrze ustawiony celownik. W 70. minucie nie zawahał się i postanowił dobić rywali. Po świetnym podaniu od Goetzego nasz napastnik strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gospodarzy, których było stać tylko na honorowe trafienie w końcówce meczu.

Tym samym skazywana na pożarcie Borussia zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca w grupie D. Tuż za nimi uplasowała się ekipa "Królewskich". Real Madryt zremisował na wyjeździe z Manchesterem City 1:1. Dalej będzie też grać Arsenal - między słupkami "Kanonierów" stał dzisiaj Wojciech Szczęsny, Polak zachował czyste konto, a jego koledzy z pola wpakowali Montpellier dwie bramki i zapewnili awans ekipie z Londynu.