W ręce policji wpadł już 216. zatrzymany w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej. To Szymon Ś. - asystent sędziego głównego szczebla centralnego i jednocześnie sędzia drugoligowy. Został zatrzymany o poranku w Suwałkach. Teraz zostanie przewieziony na przesłuchanie w prokuraturze we Wrocławiu. Ze śledczymi spotka się najprawdopodobniej jutro rano.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 roku. Prokuratorskie zarzuty usłyszeli już m.in. sędziowie, zawodnicy i działacze piłkarscy, w tym członkowie zarządu PZPN. Wrocławscy śledczy planują jednak kolejnych kilkadziesiąt zatrzymań. Dotyczyć będą one piłkarzy, sędziów i obserwatorów PZPN.

Apele policji, by zamieszani w korupcyjny proceder w polskim futbolu zgłaszali się dobrowolnie, przynoszą pewien skutek. Zgłaszają się piłkarze, obserwatorzy PZPN i inne osoby, uwikłane w handel meczami, zazwyczaj są to jednak przedstawiciele trzeciej i czwartej ligi, a ich zeznania nie zaskakują śledczych. Ci, którzy na sumieniu mają poważniejsze grzechy, wciąż czekają na dzwonek do drzwi o szóstej nad ranem.