W grze o dwa czołowe miejsca piłkarskiej Ekstraklasy ciągle są cztery zespoły. W meczu na szczycie Termalica Bruk-Bet Nieciecza nie poradziła sobie z Zawiszą Bydgoszcz. Komplet punktów z Nowego Sączu przywiezie Cracovia. Natomiast jest niespodzianka w Świnoujściu: Flota przegrała u siebie z Kolejarzem Stróże.

Gdyby Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonali u siebie Zawiszę Bydgoszcz, to byliby niemal pewni awansu do Ekstraklasy. Piłkarze trenera Kazimierza Moskala postanowili jednak nieco utrudnić sobie zadanie. Jedyną bramkę zdobył już w 4. minucie Jakub Wójcicki. Termalica starała się wyrównać. Najlepszą okazję miała w doliczonym czasie gry. Wcześniej słabo w ataku grała Zawisza. Bydgoszczanie nie wykorzystali kilku dobrych kontrataków, ale wygrali, zrównali się z Termalicą punktami, ale awansowali też na fotel lidera.

Szansy na doścignięcie czołowej dwójki nie wykorzystała Flota Świnoujście i przegrała u siebie z Kolejarzem Stróże. Tu także padła tylko jedna bramka - zdobył ją uderzeniem z rzutu wolnego Marcin Stefanik. Kłopoty w Nowym Sączu miała Cracovia. "Pasy" przegrywały po samobójczej bramce Mateusza Żytki, ale kilka minut później wyrównał Bartłomiej Dudzic. W drugiej połowie znów mieliśmy "swojaka". Tym razem własnego bramkarza pokonał Marcin Makuch.

Po 32 kolejkach Zawisza i Termalica mają po 62 punkty, Cracovia 61, a Flota 59.

Nieco w cieniu walki o Ekstraklasę są zawodnicy Okocimskiego Brzesko. Po porażce z Dolcanem Ząbki 1:2 nie mają już szans na opuszczenie strefy spadkowej. Wysokiej porażki z GKS-em Tychy doznała z kolei Warta Poznań. "Zieloni" przegrali aż 0:5, mecz kończyli w dziewięciu i też żegnają się z Pierwszą Ligą, bo w Gdyni Arka przegrała ze Stomilem Olsztyn 0:1.

Najbliższa ligowa kolejka w sobotę, a w niej następne bardzo istotne spotkanie w kontekście walki o awans. Zawisza podejmie Flotę, która nie może już sobie pozwolić na stratę punktów. Termalica zagra na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz, a Cracovia, też u siebie, z GKS-em Tychy. Losy awansu rozstrzygną się 8 czerwca. W ostatniej serii gier szlagierowo zapowiada się mecz Floty z Termalicą. Zawiesza zagra na wyjeździe z Polonią, Cracovia w Legnicy z Miedzią.