Czy Robert Kubica znalazł się „na lodzie”? BBC twierdzi, że francuski koncern Renault rozważa możliwość wycofania teamu z Formuły 1. Przedstawiciele zespołu odmówili na razie komentarza w tej sprawie.

Francuskie media twierdzą, że ta z pozoru zakasująca informacja o naradzie dyrekcji Renault, która odbyła się w Paryżu, może być prawdziwa, choć BBC nie cytuje żadnych konkretnych źródeł.

Komentatorzy podkreślają, że słabe rezultaty teamu w ciągu ostatnich dwóch lat, skandal ustawiania zawodów przez jego byłego szefa, kryzys ekonomiczny oraz wycofanie się Toyoty z Formuły 1 z powodów finansowych sprawia, że Renault może poważnie rozważać sens dalszego udziału w wyścigach.

Z powodów finansowych z Formuły 1 wycofał się dotychczasowy zespół Kubicy - BMW-Sauber oraz dwie japońskie firmy - w środę Toyota, a wcześniej Honda.

Po tym, jak Renault stracił kluczowego sponsora zespołu, holenderską grupę finansową ING, wzmogły się spekulacje na temat przyszłości teamu. Jednak jak do tej pory nie pojawiały się żadne oficjalne informacje o możliwości wycofania się z rywalizacji w F1.

Renault w latach 2005-06 zdobyło mistrzostwo świata za sprawą Fernando Alonso.