Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali francuski zespół Chambery Savoie 26:36 (15:18) w meczu czwartej kolejki grupy C Ligi Mistrzów. Dzięki wygranej mistrzowie Polski wrócili na prowadzenie w grupie C.

Do ósmej minuty spotkania drużyna Vive Targi spokojnie budowała przewagę. Pomyślny przebieg gry na początku spotkania uśpił jednak czujność kielczan. Do czternastej minuty zespół z Francji odrobił czterobramkową stratę. Od tego momentu przez kolejnych 10 minut zawodnicy z Kielc nie byli wstanie odskoczyć na więcej niż jedną bramkę. Przełom nastąpił w 25. minucie. Po akcjach Michała Jureckiego, Tomasza Rosińskiego i Rastko Stojkovica udało się zawodnikom Vive zejść do szatni z trzybramkową przewagą.

Zupełnie inny przebieg miała druga połowa meczu. W 40. minucie, przy stanie 22:19 dla Vive, kielczanie całkowicie przejęli inicjatywę. W 48. minucie prowadzili już 28:19. Ostatecznie Vive Targi Kielce wygrało 36:26. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Sławomir Szmal, który obronił trzy rzuty karne.

Piąty mecz w Lidze Mistrzów kielczanie rozegrają dopiero 18 listopada w Skopje, gdzie zmierzą się z drugim w tabeli Metalurgiem (ma taką samą liczbę punktów, ale gorszy od Vive bilans bramkowy.