Niemiec Michael Biegler został nowym selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Taką decyzję podjął zarząd związku. W najbliższych dniach ma dojść do podpisania kontraktu.

W najbliższych dniach rozpoczną się negocjacje z Niemcem dotyczące ustalenia ostatecznych warunków współpracy. Podstawowym zadaniem nowego selekcjonera będzie przygotowanie reprezentacji do startu w finałach mistrzostw Europy 2016, których gospodarzem będzie Polska. Ocena wyników jego pracy będzie dokonywana systematycznie, na podstawie rezultatów uzyskiwanych na kolejnych imprezach głównych.

51-letni Biegler do tej pory pracował z utytułowanymi klubami niemieckiej Bundesligi, m.in. SC Magdeburg, VfL Gummersbach, Frisch Auf Goeppingen czy TV Grosswallstadt, z którym rozstał się w 2010 roku. W latach 1993-1996 współpracował z reprezentacją Niemiec jako drugi trener. Był również szkoleniowcem bramkarzy kadry Brazylii.

Zastąpi Bogdana Wentę

Zobacz również:

Biegler na stanowisku selekcjonera biało-czerwonych zastąpi Bogdana Wentę. W kwietniu zrezygnował on z prowadzenia kadry po nieudanych dla biało-czerwonych eliminacjach do igrzysk olimpijskich w Londynie. W ostatnich miesiącach reprezentację prowadzili tymczasowo Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak.