Podopieczni Leo Beenhakkera wygrali z Finlandią 1:0. W 43. minucie meczu, po znakomitym dośrodkowaniu Łukasza Garguły, piłkę do siatki posłał Adam Kokoszka. Piłkarska reprezentacja Polski zagrała dziś w Pafos na Cyprze pierwszy mecz towarzyski w tym roku.

Na wyróżnienie w pierwszej połowie meczu zasłużyli Marek Zieńczuk i Wojciech Łobodziński. Ci skrzydłowi utrudniali grę fińskiemu atakowi, często wrzucali piłkę w pole karne i to miał być właśnie w pierwszej połowie sposób na Finów. W końcu przyniósł efekt - Adam Kokoszka pokonał fińskiego bramkarza.

Szansa na kolejną bramkę pojawiła się w 62. minucie, kiedy Kokoszka po podaniu z rzutu rożnego Michała Golińskiego kopnął lewą nogą. Finów uratował tylko stojący w pustej bramce Mikko Maninen.

Trener Leo Beenhakker był zadowolony. Mógł zobaczyć w akcji potencjalnych zmienników podstawowych reprezentantów kraju. Na Euro musze przygotować nie tylko podstawową jedenastkę, ale 23-25 zawodników gotowych do gry.

Polska: Sebastian Przyrowski; Marcin Kuś, Adam Kokoszka, Tomasz Lisowski, Jakub Wawrzyniak; Wojciech Łobodziński, Łukasz Pazdan, Michał Goliński, Łukasz Garguła, Marek Zieńczuk; Paweł Brożek.

W drużynie grali tylko nasi ligowcy, którzy wciąż mają szansę na wyjazd na Euro 2008. Wolnych miejsc w kadrze jest niewiele, podobnie jak czasu na przekonanie do siebie trenera Beenhakkera. Ten ostatni na każdym kroku przekonuje, że ma z kogo wybierać: Mamy wielu młodych i utalentowanych zawodników.

Ci najmłodsi zawodnicy wcale nie są bez szans w walce o wyjazd na Euro 2008. Jednak muszą udowodnić trenerowi, że warto w nich inwestować. Właśnie po to jest dzisiejszy sparing z Finami. Dzisiejszy mecz jest również ważny w perspektywie startującej jesienią eliminacji do Mistrzostw Świata. Właśnie po wakacjach w polskiej reprezentacji nastąpi zmiana wart.

A pierwsza reprezentacja Polski pokaże się w najbliższą środę, także na Cyprze. Zagramy oficjalny mecz towarzyski z Czechami.