Siedem meczów towarzyskich rozegra piłkarska reprezentacja Polski podczas przygotowań do mistrzostw Europy, które w czerwcu odbędą się w Austrii i Szwajcarii. O planach na pierwsze półrocze tego roku poinformował na konferencji prasowej selekcjoner Leo Beenhakker.

Pierwszym rywalem "biało-czerwonych" będzie 2 lutego Finlandia, a spotkanie rozegrane zostanie na Cyprze. Cztery dni później, w oficjalnym terminie FIFA, zespół trenera Leo Beenhakkera w najsilniejszym składzie zmierzy się z Czechami.

Na 27 lutego zaplanowano towarzyski mecz z Estonią we Wronkach, w którym wystąpią głównie zawodnicy z polskiej ligi.

26 marca to następny oficjalny termin FIFA. Tego dnia w Krakowie Polacy zmierzą się z USA.

Kolejne mecze towarzyskie "biało-czerwoni" rozegrają podczas zgrupowania w Niemczech w drugiej połowie maja. Beenhakker zamierza powołać na nie 28-30 piłkarzy, z których wybierze 23- osobową kadrę na Euro 2008. W Niemczech Polacy zagrają 26 maja z Macedonią, a dzień później z Bułgarią.

Do kraju wrócą 31 maja. 1 czerwca, jak powiedział holenderski szkoleniowiec na pożegnanie z polskimi kibicami, zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie z reprezentacją Danii. Następnego dnia zameldują się w Bal Waltersdorf, gdzie będą mieszkać podczas ME.

Mam nadzieję, że spędzimy tam co najmniej trzy tygodnie, a to oznacza, że nie zakończymy udziału w turnieju na fazie grupowej - zakończył selekcjoner reprezentacji Polski.

Terminy meczów towarzyskich piłkarskiej reprezentacji Polski w pierwszym półroczu 2008 roku:

2 lutego Polska – Finlandia Cypr
6 lutego Polska – Czechy Cypr
27 lutego Polska – Estonia Wronki
26 marca Polska – USA Kraków
26 maja Polska - Macedonia Niemcy
27 maja Polska – Bułgaria Niemcy
1 czerwca Polska – Dania Chorzów