Polskie siatkarki przegrały z Chinkami swój drugi mecz na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 1:3. W pierwszym secie lepsze były dwukrotne mistrzynie Europy - Polki wygrały 25:22. W drugim górą były gospodynie, wygrywając 25:15. Trzeci i czwarty set również należał do Chinek. Pierwszy mecz na igrzyskach Złotka przegrały z Kubą 1:3.

Przeciwko Chinkom, aktualnym mistrzyniom olimpijskim, "biało-czerwone" zagrały znacznie lepiej, a znakomitą dyspozycję zaprezentowała Katarzyna Skowrońska-Dolata, zdobywczyni 26 punktów.

Następnym rywalem Polek w środę będzie reprezentacja Japonii. Azjatki gładko ograły najsłabszy zespół w grupie A - Wenezuelę 3:0. W pierwszym meczu Japonki przegrały z USA 1:3. Dwa zwycięstwa na koncie mają Kubanki, które w poniedziałek pokonały Amerykanki 3:0.

W grupie B po dwa zwycięstwa mają Brazylijki, Włoszki i Serbki. Brazylia wręcz rozgromiła Rosjanki, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 44 punktów. W meczu Włoszek z Kazachstanem (3:0) zagrała Taismary Aguero. Kubanka z włoskim paszportem z powodu śmierci matki nie wystąpiła w pierwszym spotkaniu z Rosją.