Wisła Kraków przegrała na własnym boisku z Polonią Warszawa 0:1 w meczu 17. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jedyną bramkę w Krakowie zdobył Pavel Sultes. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę, a groźnej kontuzji doznał Dragan Paljić.

Obrońca Wisły już na początku spotkania zderzył się głową z jednym z zawodników gości. Bezwładnie upadł na murawę, a jego koledzy natychmiast wezwali lekarzy. Po kilku chwilach na boisko wjechała karetka, która odwiozła piłkarza Wisły do szpitala.

Samo spotkanie było ostre i wyrównane. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła strzelić gola. Na początku drugiej części Junior Diaz uderzył łokciem w twarz rywala i zobaczył czerwoną kartkę. Gospodarze utrzymali remis do 82. minuty. Wtedy strzałem z dystansu popisał się Sultes i zdobył bramkę na wagę trzech punktów. W samej końcówce drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Maciej Sadlok.

Po tym spotkaniu Polonia Warszawa zajmuje trzecie miejsce w tabeli i tę pozycję zachowa podczas zimowej przerwy. Wisła pozostaje na czwartej pozycji, ale może ją stracić po sobotnich i niedzielnych spotkaniach.