Damien Perquis poinformował, że kończy sportową karierę. 36-letni zawodnik, który przez kilka lat grał w reprezentacji Polski, w ostatnim czasie występował we francuskim Gazelec Ajaccio, a wcześniej był piłkarzem m.in. Realu Betis oraz Notthingam Forest.

Dziękuję swoim klubom, zespołowym kolegom i pracownikom technicznym, medycznym oraz administracyjnym. Dziękuję również federacjom: polskiej i francuskiej za umożliwienie mi odkrycia sportu na bardzo wysokim poziomie - podkreślił Perquis w oświadczeniu wystosowanym w dwóch językach, po angielsku i francusku.

Chciałem również podziękować kibicom, którzy udzielali mi wsparcia w dobrych i złych momentach mojej kariery. Moja rodzina i przyjaciele byli obok mnie, choć często nie jest to łatwe, dziękuję im za to. Dziękuję też moim rodzicom. Nigdy nie zapomnę wszystkich ich poświęceń - dodał 36-latek.

Przypomnijmy, że Perquis urodził się we francuskim Troyes, ale jego babcia, Józefa Bierła była Polką, co pozwoliło mu ubiegać się o polskie obywatelstwo, które otrzymał w 2011 roku z rąk Bronisława Komorowskiego. Tuż po tym, obrońca zadebiutował z orzełkiem na piersi w meczu z Niemcami.

Finalnie w naszej kadrze rozegrał 14 spotkań i strzelił jednego gola. W tym zestawieniu znajdują się m.in. wszystkie mecze, jakie Biało-Czerwoni rozegrali podczas Euro 2012. Warto podkreślić, że mało brakowało, a Perquis nie zagrałby na mistrzostwach Europy, bowiem kilka tygodni przed rozpoczęciem turnieju doznał złamania ręki - przypomina Onet.