Znamy adresatki dwóch z czterech dzikich kart do turnieju głównego BNP Paribas Poland Open. Otrzymały je Maja Chwalińska i Amerykanka Bernarda Pera.

Maja Chwalińska (WTA 171) jest trzecią po Idze Świątek (WTA 1) i Magdalenie Fręch (WTA 86) Polką w turnieju głównym BNP PARIBAS Poland Open.

Trzy polskie tenisistki w głównym turnieju

Ogromnie się cieszę. Chciałabym bardzo podziękować organizatorom tego fantastycznego turnieju za przyznanie mi dzikiej karty. Bardzo lubię grać przed polską publicznością, która mnie wspiera i daje dodatkową energię podczas meczów. Mam nadzieję, że będę mogła na nią liczyć również w Warszawie. Po Wimbledonie potrzebowałam chwili na regenerację, ale z każdym dniem czuję się coraz lepiej - powiedziała Maja Chwalińska.

Maja Chwalińska, która otrzymała dziką kartę od polskich organizatorów turnieju, jest reprezentantką naszego kraju w Pucharze Federacji, zwyciężczynią 5 turniejów rangi ITF w singlu i 7 w deblu. W zakończonym niedawno Wimbledonie odniosła życiowy sukces docierając do 2. rundy. W eliminacjach jej wyższość musiały uznać kolejno: Aliona Bolsova, Alexandra Cadantu-Ignatik oraz Coco Vandeweghe. W 1. rundzie turnieju głównego pokonała dużo bardziej doświadczoną i utytułowaną Katerinę Siniakovą, a jej wielkoszlemowy marsz przerwała dopiero Alison Riske-Amritraj.

Druga dzika karta trafiła do 27-letniej Bernardy Pery (WTA 130) od Agencji Octagon - licencjodawcy turnieju. Amerykanka rywalizuje obecnie w Hungarian Grand Prix w Budapeszcie. Pera awansowała już do ćwierćfinału po zwycięstwach nad Mariną Bassols Riberą i Alaksandrą Sasnowicz.

Bernarda Pera to tenisistka, która ma na koncie zwycięstwa nad takimi gwiazdami, jak Aryna Sabalenka, Andżelika Kerber czy Johanna Konta. W tym roku zdobyła swój pierwszy tytuł deblowy w turnieju z cyklu WTA Tour - w Melbourne triumfowała w parze z Kateriną Siniakovą. Natomiast jeżeli chodzi o Maję Chwalińską - wszyscy znamy jej potencjał, który ostatnio coraz częściej potwierdza, i bogatą w sukcesy karierę juniorską. Cieszę się, że w turnieju głównym mamy już trzy polskie tenisistki - powiedział dyrektor sportowy turnieju BNP PARIBAS Poland Open Mariusz Fyrstenberg.

Jak kupić bilety?

BNP PARIBAS Poland Open, największy turniej kobiecy w Polsce rangi WTA 250, odbędzie się w dniach 25-31 lipca 2022 roku na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie. W turnieju głównym zagrają 32 zawodniczki i 16 par deblowych.

Bilety można zakupić poprzez strony ebilet.pl i bilety.legia.com

Nazwiska adresatek dwóch ostatnich dzikich kart zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.