"Nic nie będzie funkcjonowało dobrze po jednym meczu czy zgrupowaniu. Ważne jest, że umiemy wyciągać wnioski z naszej postawy i zagraliśmy lepiej niż ze Słowacją" – mówił kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej Jakub Błaszczykowski po bezbramkowym remisie z drużyną Irlandii.

Nie wydaje mi się, że miałem problem z przestawieniem się na pozycję środkowego pomocnika. Szukałem Roberta (Lewandowskiego - przyp. red.) pod bramką rywala, wynikało to trochę z przyzwyczajenia związanego z grą w jednym klubie, ale również z tego, że wychodził on dzisiaj dobrze na wolne pole - mówił po meczu Błaszczykowski.

Wydaje mi się, że na poprawę naszej gry potrzeba trochę czasu. Nic nie będzie funkcjonowało dobrze po jednym meczu czy zgrupowaniu. Ważne jest, że umiemy wyciągać wnioski z naszej postawy i zagraliśmy lepiej niż ze Słowacją. Nie przyniosło to efektu w postaci zwycięstwa, ale nie straciliśmy bramki, a co więcej, Irlandia nie stworzyła żadnej sytuacji na jej zdobycie - podkreślał. Nie strzeliliśmy gola od czterech meczów, ale czasami o tym, że uda się go zdobyć decydują centymetry, trochę gorsze przyjęcie piłki lub zachowanie zimnej krwi w polu karnym rywala. Jestem jednak pewien, że pewne rzeczy przyjdą z czasem, a kibice będą jeszcze mieli okazję do tego, aby cieszyć się z naszych zwycięstw - podsumował.

Pomocnik Tomasz Jodłowiec narzekał natomiast na... stan boiska. Nie ułatwiał nam gry i przez to trudno było nam stworzyć sobie sytuację pod bramką Irlandii - stwierdził po spotkaniu. Nie ma co zwalać winy tylko na boisko, bo było ono takie samo dla obu drużyn, ale rywale też nie stworzyli żadnej szansy pod naszą bramką. Próbowaliśmy grać piłką na tyle, na ile było to możliwe, czasami brakowało nam ostatniego podania - dodał. Myślę, że możemy być zadowoleni z organizacji gry, każdy z nas na zgrupowaniu trenował i pracował, żeby dobrze wykonywać polecenia trenera. Wydaje mi się, że dzisiaj było już to widać, bo chociażby lepiej wychodziliśmy pressingiem pod rywala - podsumował.

Pomocnik Michał Pazdan podkreślał z kolei, że organizacja gry w obronie wyglądała lepiej niż w meczu ze Słowacją. W defensywie byliśmy blisko siebie, a dzięki temu utrudniliśmy Irlandii stworzenie groźnej sytuacji pod naszą bramką. Szkoda, że nie strzeliliśmy żadnej bramki, ale trzeba powoli nad tym wszystkim pracować - stwierdził.

(edbie)