Olympique Lyon bezbramkowo zremisował z AC Milan w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Z kolei Inter Mediolan pokonał Villareal 2:1.

Piłkarze mistrza Francji nie przestraszyli się faworyzowanego rywala i zagrali bardzo dobry mecz. Tym bardziej, że musieli grać bez lidera swojej drużyny - Brazylijczyka Juninho, który nie mógł wystąpić z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Sporo emocji dostarczył także mecz w Mediolanie, gdzie bramka padła już w pierwszej minucie. Gola dla Villareal zdobył Diego Fornal. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać - w 7. minucie bramkę strzelił Adriano.

Po przerwie w akcji byli głównie gospodarze, ale Hiszpanie nie składali broni. Losy meczu ostatecznie rozstrzygnął w 54. minucie Obafemi Martins.

Wczoraj Arsenal Londyn wygrał z Juventusem Turyn 2:0, natomiast w spotkaniu Benfiki Lizbona z FC Barcelona nie było goli. Mecze rewanżowe w następny wtorek oraz środę.