Angielski piłkarz zdobył historyczną bramkę w wygranym 5:2 meczu amerykańskiej Ligi Mistrzów - Los Angeles Galaxy przeciwko Isidro Metapan (Salwador). Był to tysięczny gol w tych odbywających się od 2008 roku rozgrywkach.

Trafienie Beckhama przejdzie do historii także ze względu na fakt, że bramka padła bezpośrednio z rzutu rożnego. Anglik w doliczonym czasie pierwszej połowy podkręcił piłkę tak, że bramkarz klubu z Salwadoru Fidel Mondragon nie zdołał skutecznie interweniować.

Wcześniej 37-letni były piłkarz Manchesteru United i Realu Madryt przyczynił się do zdobycia przez LA Galaxy dwóch innych goli. W 20. minucie po jego dośrodkowaniu do własnej siatki piłkę skierował Ricardo Alvarado, a dwie minuty później kolejną centrę wykorzystał Irlandczyk Robbie Keane.

Amerykańska Liga Mistrzów po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku. W pierwszej fazie turnieju rywalizują 24 zespoły podzielone na osiem grup. LA Galaxy oraz Isidro Metapan mają po trzy punkty w grupie piątej, do której trafiła także drużyna Puerto Rico Islanders, ale piłkarze z Salwadoru rozegrali o jeden mecz więcej.