Występujący w Los Angeles Galaxy piłkarz David Beckham chce w przyszłym roku ponownie grać w Milanie. Ma mu to pomóc w uzyskaniu miejsca w reprezentacji Anglii na mistrzostwa świata w RPA. Selekcjoner angielskiej reprezentacji Fabio Capello już wcześniej zapowiedział bowiem, że jeśli Beckham myśli o mistrzostwach, musi wrócić do Europy. Piłkarz liczy więc na ponowne wypożyczenie do AC Milan.

To proste. Ja chcę wrócić do Milanu, a Milan zapewnia, że mnie oczekuje. Myślę, że nie będzie żadnych problemów i w styczniu, po otwarciu okna transferowego, pojadę do Mediolanu - powiedział Beckham, cytowany przez włoską "La Gazzetta dello Sport". Jednocześnie zaprzeczył plotkom o możliwym powrocie do Premier League. Nasiliły się one po tym, jak trenerem Chelsea został były szkoleniowiec Milanu Carlo Ancelotti.

34-letni piłkarz został wypożyczony przez Los Angeles do AC Milan w styczniu tego roku. Początkowo miał grać w Milanie tylko przez dwa miesiące. Gdy okazało się, że dobrze radzi sobie w Serie A, zaczęto myśleć o przedłużeniu umowy. Kluby osiągnęły porozumienie i Beckham występował we Włoszech do końca sezonu. Z zespołem z Los Angeles ma kontrakt ważny do 2011 roku.