Piłkarz Barcelony Andres Iniesta nie zagra w piłkę przez najbliższe trzy tygodnie. Pomocnik "Dumy Katalonii" doznał kontuzji mięśni lewego uda podczas ćwierćfinałowego meczu Pucharu Króla z Realem Madryt, który zakończył się remisem 2:2. Awans w dwumeczu wywalczyli piłkarze Barcelony, którzy tydzień wcześniej wygrali w stolicy Hiszpanii 2:1.

Iniesta doznał urazu w pierwszej połowie spotkania i zszedł z boiska w 30. minucie. Klub poinformował, że Hiszpan na pewno nie wystąpi w sobotnim meczu ligowym z Villarrealem oraz w przyszłym tygodniu w półfinale Pucharu Króla. Rywalem Barcelony będzie w nim Valencia lub Levante.

Oprócz Andres'a Iniesty kontuzjowani w zespole FC Barcelony są także napastnicy - Alexis Sanchez i David Villa, pomocnik Ibrahim Afellay oraz obrońca Andreu Fontas.