Norbert jest uczniem V klasy szkoły podstawowej, zapalonym hokeistą. I bardzo dzielnym młodym człowiekiem: już po raz drugi toczy walkę z chorobą nowotworową. Właśnie dla niego rozegrany zostanie w niedzielę charytatywny mecz hokejowy, w którym na lodowisku MOSiR-u w Krynicy-Zdroju zmierzą się Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i drużyna KH KTH i Przyjaciele!

Norbert jest uczniem V klasy szkoły podstawowej, zapalonym hokeistą. I bardzo dzielnym młodym człowiekiem: już po raz drugi toczy walkę z chorobą nowotworową. Właśnie dla niego rozegrany zostanie w niedzielę charytatywny mecz hokejowy, w którym na lodowisku MOSiR-u w Krynicy-Zdroju zmierzą się Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i drużyna KH KTH i Przyjaciele!
/Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich /Materiały prasowe

Norbert po raz pierwszy zachorował, mając zaledwie cztery lata. Lekarze zdiagnozowali neuroblastomę - ciężki, bardzo złośliwy nowotwór. Żmudny proces leczenia trwał osiem miesięcy: szczęśliwy finał miał miejsce w listopadzie 2011 roku.

"Mamo, uciekamy do piwnicy!"… Nawałnica zabrała im dom. Potrzebują wsparcia!

"Domu, który budował i w którym mieszkał mój tata, nie ma. Nie ma stołu, przy którym dziadek zawsze czytał książkę, nie ma singera, który kiedyś służył babci. Nie ma miejsca, bez którego nie było dla mnie wakacji. Wszystko zniszczyła nawałnica"… Nawałnica, która 14 sierpnia uderzyła we... czytaj więcej

W końcu nasz dzielny maluch ujarzmił śmiertelnego wroga.

Tak ten moment wspominają rodzice Norberta w relacji opublikowanej na stronach Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba", której chłopiec jest podopiecznym.

Życie rodziny zaczęło wracać do normalności.

Z upływem czasu utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że Norbi jest zdrowy.

Koszmar jednak wrócił.

Ostatnia wizyta kontrolna w listopadzie 2017 roku i badanie tomografem komputerowym odebrały nam mowę. "...w śródpiersiu Norberta jest guz, podejrzewamy wznowę choroby" - takie słowa usłyszeliśmy po sześciu latach od pokonania choroby.

Lekarze ze szpitala w krakowskim Prokocimiu zdecydowali, że Norbert musi przejść maksymalny proces leczenia: chemioterapię, autoprzeszczep, radioterapię i na koniec - immunoterapię anty GD-2.

Usłyszeliśmy plan na życie, który kosztuje ogromne pieniądze, takie, których nigdy nie widzieliśmy.

Immunoterapia, która ma zapobiec kolejnej wznowie choroby i dać Norbertowi szansę na normalne życie, nie jest w Polsce refundowana. Jest natomiast bardzo kosztowna: w przypadku Norberta koszt tego ostatniego etapu leczenia oszacowany został na blisko 1,7 mln złotych.

Na tyle wyceniono życie naszego syna.

Właśnie na ten cel - na pomoc w sfinansowaniu immunoterapii Norberta - przeznaczony zostanie całkowity dochód z charytatywnego meczu w Krynicy-Zdroju!

​Znany krakowski kabareciarz oświadczył się... na lodowisku. Zobacz film!

Aktor kabaretowy, satyryk, muzyk i konferansjer Adam Grzanka postanowił w nietypowy sposób oświadczyć się swojej wybrance. Zrobił to na lodowisku w Oświęcimiu, w trakcie IV Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego. Czy oświadczyny zostały przyjęte? czytaj więcej

Przed spotkaniem sprzedawane będą bilety-cegiełki, zbiórka pieniędzy będzie trwała również w trakcie meczu na trybunach.

Emocji z pewnością nie zabraknie - również tych sportowych! Po stronie Artystów postarają się o nie m.in. aktorzy Julia Wróblewska i Mateusz Dewera, kabareciarze Adam Grzanka i Andrzej Tomanek, dziennikarze: reprezentujący żółto-niebieskie barwy RMF FM Tomasz Olbratowski oraz Wojciech Zawioła, znakomity łyżwiarz figurowy Mariusz Siudek i byli znakomici hokeiści: Adrian Parzyszek, Mariusz Kieca i Tomasz Rajski!

W roli trenera w boksie Artystów pojawi się Józef Chrząstek, a spotkanie poprowadzą Jacek Chadziński i Waldemar Kupiec.

Startujemy o godzinie 17:00 - nie może Was tam zabraknąć!

Proces leczenia Norberta możecie wesprzeć również, wpłacając pieniądze na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". Wszelkie informacje znajdziecie TUTAJ! >>>>

(e)