Adam Małysz znów najlepszy! Podczas konkursu na mamuciej skoczni w Planicy Polak zajął pierwsze miejsce. Jego największy rywal Anders Jacobsen był szósty. Norweg w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata traci do Małysza 46 punktów.

Adam Małysz był w piątek bezkonkurencyjny. W pierwszej serii Polak skoczył 208,5 m. W drugiej serii Małysz oddał najdłuższy skok w turnieju - 221,5 m. Jestem teraz w super formie i skaczę wręcz automatycznie. Bardzo się cieszę, że tu jestem i że potrafiłem wygrać - mówił po zawodach polski mistrz.

Drugie miejsce w konkursie w Planicy zajął Szwajcar Simon Amman - 208, 5 m i 213,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy zawodów Jernej Damjan – 206,5 m i 205 m.

Dotychczasowy lider PŚ Anders Jacobson ukończył zawody poza podium. Norweg zajął szóste miejsce. W pierwszej serii Jacobson skoczył jedynie 197 m, w drugiej oddał skok na odległość 210,5 metra.

Drugi z Polaków Kamil Stoch zajął 24. miejsce - skoczył 195 m i 191,5 m. W finałowej trzydziestce zabrakło miejsca dla Roberta Mateji. Posłuchaj relacji specjalnego wysłannika RMF FM Sebastiana Szczęsnego:

30. Vassiliev Dmitri Rosja 186,5 m i 180,5 m 330,4 pkt

W Planicy Adam Małysz odniósł 36. zwycięstwo w Pucharze Świata. Liderem klasyfikacji wszech czasów jest Fin Matti Nykaenen, który ma w dorobku 46 wygranych w PŚ.

6 Andreas Felder Austria 25

W serii próbnej przed zawodami na mamuciej skoczni najlepszy był Robert Kranjec. Świetnie spisał się także największy rywal Adama Małysza - Anders Jacobson. W serii próbnej nie brała udziału większość zawodników, w tym wszyscy skoczkowie z Polski.