W kontrakcie Mario Balotellego z AC Milan ma znaleźć się klauzula dotycząca zachowania. Włoch będzie karany za ekstrawaganckie fryzury i ubiór oraz niesportowy tryb życia.

/Foto Olimpik /NSport/x-news

Dyrekcja Milanu w kwestii klauzuli wzorowała się na umowach zawieranych we włoskich siłach powietrznych. Zapis ma na celu zapobieganie szkodzeniu wizerunkowi klubu przez Balotellego.

Jego konta na portalach społecznościowych będą teraz uważnie monitorowane przez włodarzy klubu. 25-letni napastnik będzie się musiał liczyć z konsekwencjami, jeśli zdecyduje się na nietypową fryzurę czy ubiór. Będzie też karany za zdjęcia i wpisy pokazujące jak pali lub wizytuje nocne kluby. Nałożone zostanie także na niego ograniczenie ilości spożywanego alkoholu.

Transfer Balotellego do zespołu z Mediolaniu nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony. Według włoskich mediów piłkarz miałby zostać wypożyczony na rok z Liverpoolu, w którym zaliczył słaby sezon.

Zawodnikiem AC Milan Balotelli był już od stycznia 2013 roku do sierpnia 2014. Wówczas zaliczył jeden ze swoich najlepszych sportowo okresów - zdobył 26 goli w 43 występach. Wtedy też miał kilka ekstrawaganckich wyczynów. Został przyłapany w pociągu na paleniu w toalecie, a także był przez chwilę zawieszony z rozgrywek za obraźliwy gest skierowany w stronę kibiców. Dodatkowo w trakcie jednego z wywiadów w telewizji stracił panowanie nad sobą i obrażał ekspertów oraz rzucał mikrofonem.

(az)