Broniący tytułu Francuz Sebastien Loeb (Citroen DS3 WRC) prowadzi po czterech dniach 80. Rajdu Monte Carlo, pierwszej rundy mistrzostw świata. Michał Kościuszko (Mitsubishi Lancer) miał problemy ze skrzynią biegów i stracił pozycję lidera w PWRC.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Hiszpan Dani Sordo (Mini John Cooper Works) tracąc do lidera 2.41,6, a trzecie Norweg Petter Solberg (Ford Fiesta RS) - strata 3.00,7. W niedzielę kierowcy mają do przejechania ostatni, 18. odcinek specjalny.

Na razie jest wspaniale, pozostał już tylko Power Stage. Dzisiaj w nocy, przy tej atmosferze, było naprawdę fantastycznie. Mnóstwo kibiców, wszędzie ogniska, było świetnie. Dla mnie to przyjemność prowadzić w tym rajdzie. W niedzielę postaramy się wygrać - powiedział na mecie 4. etapu 37-letni Loeb.

Michał Kościuszko wyjechał z serwisu w Monako z pięciominutowym spóźnieniem. Mechanicy wymienili sprawiającą problemy skrzynię biegów. Niestety, nowa okazała się także niesprawna.

Pierwszy Rajd Monte Carlo został zorganizowany w 1911 roku przez księcia Monako Alberta I. To najstarszy kontynuowany cyklicznie do dzisiaj rajd samochodowy na świecie; jest starszy o 10 lat od następnej w kolejności imprezy tego typu - Rajdu Polski.

Wyniki Rajdu Monte Carlo (po czwartym dniu):

1. Sebastien Loeb Francja/Citroen DS3) 4:29.12,1
2. Dani Sordo (Hiszpania/Mini John Cooper Works) + 2.31,6
3. Petter Solberg (Norwegia/Ford Fiesta RS) + 3.00,7
4. Mikko Hirvonen (Finlandia/Citroen DS3) + 4.05,6
5. Jewgienij Nowikow (Rosja/Ford Fiesta RS) + 6.01,4