Robert Lewandowski spotkał się z żoną Gerda Müllera i przekazał jej prezent dla męża - koszulkę z dedykacją i napisem "4ever Gerd". Lewandowski wczoraj w meczu z FC Augsburg zdobył 41. gola i poprawił należący właśnie do Müllera rekord Bundesligi w liczbie bramek w jednym sezonie.

Do spotkania, w obecności dyrektora zarządzającego piłkarską sekcją Bayernu Karla-Heinza Rummenigge, doszło w klubowym muzeum. Polak wręczył pani Uschi Müller koszulkę podobną do tej, którą miał pod meczowym trykotem.

Miejsce przekazania pamiątki dla słynnego "Bombera" - jak napisał w mediach społecznościowych klub - nie było przypadkowe. W klubowym muzeum, które po przerwie ma zostać otwarte 10 lipca, uwiecznione są wszystkie sukcesy oraz rekordy Bayernu i jego zawodników, w tym osiągnięcie Müllera z sezonu 1971/72.

Lewandowski i żona Müllera stali przy ścianie, na której opisane są wydarzenia sprzed pół wieku, a przy suficie wisi 101 piłek symbolizujących liczbę rekordowego dorobku bramkowego zespołu z Monachium, w tym 40 czerwonych, odnoszących się do trafień legendarnego napastnika Bayernu i reprezentacji Niemiec.

W klubowym muzeum jedna z ekspozycji, pt. "Bramki do wieczności", powstała w związku z 75. urodzinami Gerda Müllera, które obchodził w listopadzie ubiegłego.

Były świetny piłkarz od kilku lat zmaga się z chorobą Alzheimera. Obecnie przebywa w domu opieki na przedmieściach Monachium.

/
/
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.