Za taką kwotę 24-letni brazylijski piłkarz przejdzie z Realu Madryt do Manchesteru City. 40 milionów euro to rekordowa kwota w kończącym się właśnie okresie transferowym w Europie. Ale nowi właściciele MC nie narzekają na brak gotówki: dwa dni temu angielski klub przeszedł w ręce biznesmenów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W poniedziałek wieczorem informację o ofercie City, szacowanej na 35 mln euro, podały w swoich internetowych wydaniach hiszpańskie dzienniki "As" i "Marca". Nastąpiło to zaledwie kilka godzin po tym, jak angielski zespół przeszedł w ręce grupy kapitałowej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Późno w nocy o przyjęciu tej propozycji poinformował prezes „Królewskich”. Prasa szacuje, iż w grę wchodzi 40 mln euro, czym klub z Manchesteru przebił ofertę Chelsea Londyn. Hiszpański dziennik "Marca" podał we wtorek, że Robinho podpisze pięcioletni kontrakt z Manchesterem City, a za każdy sezon gry otrzyma sześć milionów euro.

Już przed tygodniem Robinho stwierdził w jednym z wywiadów, że chciałby opuścić madrycki klub, po tym, jak ostatnio trafił na ławkę rezerwowych.