Drugi dzień Wyścigu Górskiego w Limanowej ponownie zgromadził tłumy kibiców. Fanów motoryzacji nie odstraszył deszcz i niższa temperatura. Na trasie ze Starej Wsi do Przełęczy pod Ostrą trwała dziś walka o punkty mistrzostw Europy.

13. Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz nad Ostrą to 6 runda Mistrzostw Europy FIA w wyścigach górskich oraz w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. W zawodach wystartowało ponad 110 zawodników z 12 państw.

Sobotni wyścig nieoczekiwanie wygrał Krzysztof Chorąży, kierujący Mitsubushi Lancerem. Na drugim miejscu sklasyfikowano Dubai’a ( Mitsubishi Lancer Berg Monster), trzeci okazał się Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer).

Niedziela była prawdziwym sportowym świętem. Rozegrana została 10 Runda GSMP, ale prawdziwą gratką były dwa wyścigowe podjazdy 6 Rundy FIA EHC.

Liderem niedzielnego wyścigu po dwóch podjazdach wyścigowych został Włoch Christian Merli, który triumfował również w pierwszym podjeździe wyścigowym. Na drugim miejscu uplasował się Czech Petr Trnka.

Finałową trójkę zamknął Polak Karol Krupa, któremu wysoką pozycję w ostatecznej klasyfikacji zapewniło pewne zwycięstwo w drugim podjeździe wyścigowym.

Trasa w Limanowej mierzy 5493 metry, na których zawodnicy muszą pokonać ponad 30 zakrętów.Po udanym debiucie w kalendarzu Mistrzostw Europy cieszy się ogromnym zainteresowaniem najlepszych zawodników z całego kontynentu.