"Sopot i Zakopane od wielu lat łączy partnerstwo" - mówi prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. Te dwa miasta warte są polecenia na cel wakacyjnych podróży nie tylko ze względu na ich walory turystyczne, ale również w związku z konkursem #ZakopaneDobreEmocje - "Pocztówka z Zakopanego". Dla każdego uczestnika akcji przewidziana jest nagroda.

Aby wziąć udział w konkursie, należy odwiedzić sopocką informację turystyczną. Od piątku, 27 maja, będziemy mogli otrzymać tam specjalną pocztówkę. Jeśli przyjdziemy z nią w terminie do 31 sierpnia do zakopiańskiego Centrum Informacji Turystycznej - Stacja Kultura, to otrzymamy gwarantowaną nagrodę-niespodziankę.

Co zrobić, żeby wygrać?

Organizatorzy przewidzieli również możliwość zdobycia dodatkowej nagrody, również w formie niespodzianki. Aby starać się o nią należy:

  1. polubić profil ZakopaneOfficial na Facebooku oraz Instagramie
  2. w swoich mediach społecznościowych zamieść zdjęcie z pocztówką otrzymaną w Sopocie i oznaczyć je za pomocą hasztagu #ZakopaneDobreEmocje
  3. odwiedzić Zakopane w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia i odbierz nagrodę gwarantowaną

Zdjęcia konkursowe z pocztówkami należy zamieścić w mediach społecznościowych w terminie od 27 maja do 31 lipca.

Nagrody otrzymają autorzy 3 najbardziej kreatywnych zdjęć.

Wyniki konkursu wraz z prezentacją wyróżnionych zdjęć, zostaną opublikowane w piątek 5 sierpnia, w mediach społecznościowych Zakopanego oraz na stronie www.zakopane.pl.

O Zakopanem w Sopocie

Sopot i Zakopane od wielu lat łączy partnerstwo. Wiosną nad morzem otwieramy wspólnie sezon letni, a zimą sezon zimowy na Podhalu. Partnerstwo miast to jednak dużo więcej: wymiana kulturalna, współpraca szkół, sport i wypoczynek dzieci i młodzieży czy promocja naszych miast. Sam kocham góry i odwiedzam Zakopane tak często, jak to możliwe. Tym razem to Zakopane przyjedzie do Sopotu, więc zachęcam do odwiedzin - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. 

W ramach rozpoczęcia akcji przewidziano szereg wydarzeń:

  • godz. 12 - występ góralski Hanki Rybki z Zespołem - muszla koncertowa przy molo w Sopocie,
  • godz. 14 - Zakopane w pigułce - multimedia - Informacja Turystyczna, Dworcowa 4 /Plac Zdrojowy 2,
  • godz. 17 - otwarcie wystawy Foto z misiem -  Zakopiański Festiwal Literacki, Art Inkubator, Goyki 3 (park),
  • godz. 18 - wernisaż wystawy Góry - Morze - Morze - Góry; pokaz filmu "Artyści Zakopiańscy", Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2.