Miejski monitoring w Nowym Sączu zostanie w tym roku rozbudowany. "Stawiamy nacisk na sądeckie szkoły" - mówi portalowi nowysacz.naszemiasto.pl Krzysztof Setlak z Wydziału Kryzysowego sądeckiego magistratu.

W Nowym Sączu trwa rozbudowa systemu miejskiego monitoringu. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie pojawią się nowe kamery.

Na razie nie mamy precyzyjnie ustalonych lokalizacji, ale chcemy mocno skupić się na kamerach w szkołach, które jeszcze nie są podpięte do miejskiego monitoringu - wyjaśnia Setlak w rozmowie z portalem nowysacz.naszemiasto.pl.

Jak dodaje, nowe kamery pojawią się także prawdopodobnie w centrum miasta, a pozostałe będą monitorować arterie wylotowe z Nowy Sącz. Miejsc, w których można byłoby jeszcze zamontować kamery jest całe mnóstwo. Aktualnie dysponujemy bazą około 50 kamer - zaznacza rozmówca portalu.

Setlak mówi, że rozbudowa miejskiego monitoringu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w Nowym Sączu. Chodzi o to, jak czują się mieszkańcy i odwiedzający Nowy Sącz goście - zaznacza.