Tej zimy skipassy w ośrodkach PKL będzie można kupić w cenach z zeszłego sezonu. Polskie Koleje Linowe zapewniają, że narciarze znajdą bardzo atrakcyjne propozycje, które pozwolą poszusować na trasach ośrodków PKL w przystępnych cenach. Jak podkreśla Łukasz Chmielowski, rzecznik prasowy PKL, im wcześniej będziemy mieć skipassy on-line tym lepiej, bo możemy wówczas liczyć na ich niższą cenę. Korzystne rabaty będą sięgać nawet 20%, dlatego PKL zachęcają do sprawdzania propozycji, które przygotowały tej zimy dla narciarzy w sklepie internetowym.

Najbardziej korzystne ceny skipassów w ośrodkach PKL znajdziecie w sklepie internetowym. Warto zaplanować swój urlop i wyjazd na narty z wyprzedzeniem. Patryk Białokozowicz z zarządu PKL zachęca do wcześniejszego zaplanowania wyjazdu w góry i skorzystania z cen przedsprzedażowych w sklepie internetowym PKL.

Dostępne będą skipassy w cenach porównywalnych do poprzedniego sezonu. Chcemy, by zimą każdy znalazł atrakcyjną propozycję dla siebie i spędził czas aktywnie na nartach i w górach - mówi Patryk Białokozowicz. 

Jaworzyna Express. Nowa 6-osobowa kolej

Zbliżający się sezon zimowy na Jaworzynie upłynie pod znakiem nowości. Największą z nich będzie nowa 6-osobowa wyprzęgana kolej krzesełkowa Jaworzyna Express, która jest najnowocześniejszą tego typu kanapą obecnie na rynku. 

Nowością będzie także zmodernizowana pod kątem oświetlenia trasa narciarska nr 6, która będzie tradycyjnie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki  na stoku były atrakcyjne, podobnie jak w godzinach porannych. 

Na Jaworzynie Krynickiej przy zakupie on-line skipass wieczorowy dostępny będzie już od 50 zł (cena skipassu ulgowego w sezonie wysokim). Skipass dzienny kupimy w sezonie niskim w cenie od 90 zł a w sezonie wysokim już od 115 zł. 

Skipass na Kasprowy Wierch

Najbardziej znana i najwyżej położona stacja narciarska znajduje się w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Każdego roku zimą na narciarzy czekają tutaj dwie pokryte naturalnym śniegiem trasy, znajdujące się w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej. Wybierając się do tego ośrodka narciarskiego PKL, warto z wyprzedzeniem zakupić skipass on-line, ponieważ skorzystamy z atrakcyjnych cen, porównywalnych do tych z ubiegłego sezonu.   

Za skipass 4 godzinny kupiony z wyprzedzeniem w sklepie internetowym PKL w tym sezonie zapłacimy 115 zł (ulgowy) oraz 139 zł (normalny). Dla porównania w ubiegłym roku za takie skipassy w kasie PKL zapłaciliśmy 114 zł oraz 135 zł. 

Za skipass 1 dniowy kupiony z wyprzedzeniem w sklepie internetowym PKL w tym sezonie zapłacimy 129 zł (ulgowy) oraz 159 zł (normalny). W ubiegłym roku za takie skipassy w kasie PKL płaciliśmy 125 zł (ulgowy) oraz 150 zł (normalny).   

Odbiór skipassu zakupionego przez sklep internetowy PKL odbywa się w kasie automatycznej (skipassomat) przy dolnej stacji w każdym z ośrodków PKL na podstawie kodu otrzymanego za pośrednictwem wiadomości SMS lub pocztą e-mail

Posiadacze karty PKLpass mogą ją doładować na swoim zarejestrowanym koncie w sklepie internetowym PKL i ruszać na stok. 

W budynku stacji górnej ośrodka PKL Kasprowy Wierchu dostępne są również najwyżej położone w kraju centrum testowe nart, sklep z pamiątkami i ubraniami z kolekcji Kasprowy Wierch i Restauracja Poziom 1959. Na szczycie znajduje się również najwyżej w Polsce położone obserwatorium meteorologiczne IMGW. 

Goobaya SnowPark

Organizatorzy zachęcają turystów, którzy wybiorą się zimą do Zakopanego  do odwiedzenia Gubałówki i spędzenia czasu aktywnie na nartach lub snowboardzie.  

Amatorzy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z udostępnionej 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowymCeny za skipassy zakupione on-line zaczynają się już od 49 złotych.  

W tej cenie mamy wliczony przejazd koleją linowo-terenową PKL oraz korzystanie z wyciągu orczykowego. W ramach skipassu skorzystacie także z największego w Polsce snow parku, zaprojektowanego przez topowych zawodników feeestyle w kraju. Sezonowy skipass do Goobaya SnowParku można kupić korzystając z 20% rabatu, który trwa do końca listopada. 

Skipass sezonowy na wszystkie trasy narciarskie w ośrodkach PKL

W przedsprzedaży wciąż w promocyjnej cenie dostępny jest skipass sezonowy, w ramach którego narciarze w tym roku skorzystają z tras znajdujących się aż w sześciu ośrodkach PKL: na Jaworzynie Krynickiej, Mosornym Groniu w Zawoi, Palenicy w Szczawnicy oraz Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, Kasprowym Wierchu i Gubałówce. Do końca listopada w przedsprzedaży za skipass sezonowy zapłacimy 1450 zł (ulgowy) oraz 1700 zł (normalny).   

Od początku grudnia będą obowiązywać ceny karnetów sezonowych bez aktualnie obowiązujących rabatów. Za ulgowy karnet sezonowy zapłacimy 1550 zł, a za karnet dla osób dorosłych 1900 zł. 

Oferta na skipassy sezonowe na wszystkie trasy narciarskie PKL dostępna jest wciąż w przedsprzedaży, a liczba promocyjnych karnetów jest ograniczona i przeznaczona dla narciarzy indywidualnych.  

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch w ramach zakupionych skipassów sezonowych, każdorazowo wymagana jest rezerwacja tzw. miejscówki na wybrany dzień i godzinę z dopłatą za rezerwację w wysokości 35 zł (ze względu na obowiązujące ograniczenia ilości przewożonych osób w wagonikach). 

Skipass sezonowy dostępny jest na stronie internetowej PKL wraz z obowiązującym regulaminem zakupu i korzystania ze skipassów. 

Wybierz bilety turystyczne w korzystnych cenach

PKL oprócz propozycji dla narciarzy przygotował korzystne propozycje dla turystów, którzy zimą wybiorą się spędzić czas w górach.

Od 17 grudnia rozpocznie się tzw. sezon wysoki, co wiąże się ze zmianą cen. Odwiedzając Jaworzynę Krynicką za przejazd gondolami zapłacimy 38 zł (ulgowy) oraz 44 zł (normalny). 

W ośrodkach turystycznych PKL na Palenicy w Szczawnicy, Mosornym Groniu w Zawoi i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim za bilet zakupiony w sklepie internetowym PKL zapłacimy 23 zł (ulgowy) oraz 28 zł (normalny).

Ceny biletów turystycznych w ośrodku PKL Góra Parkowa praktycznie nie różnią się od sezonu poprzedniego, w sklepie internetowym bilet ulgowy kupimy za 21 zł, a za bilet bez zniżek zapłacimy 27 zł. 

Bilety turystyczne (tourpassy) na przejazd koleją linową w ośrodku PKL Kasprowy Wierch, w zależności od preferowanej godziny wyjazdu, dostępne będą od 89 zł (ulgowy góra/dół) i 109 zł (normalny góra/dół). Na Kasprowy Wierch obowiązuje dynamiczny cennik, co oznacza, że ceny biletów są uzależnione od godziny wyjazdu. Warto wybrać poranne lub popołudniowe godziny, ponieważ właśnie wtedy cena za bilet jest najbardziej atrakcyjna, a na szczycie mniej turystów niż w najbardziej popularnych godzinach w trakcie dnia. Bilety na poranne godziny są oferowane w cenie z ubiegłego sezonu. 

Od 17 grudnia kupując bilet on-line na przejazd koleją linowo-terenową PKL na Gubałówkę zapłacimy 23 zł (ulgowy) oraz 29 zł (normalny).

Cennik skipassów oraz biletów turystycznych znaleźć można na stronie internetowej www.pkl.pl

Aktualne terminy dostępności i funkcjonowania ośrodków turystycznych PKL dostępne są na stronie internetowej PKL