Zielonego szlaku turystycznego Szklarska Poręba - Wałbrzych został zamknięty. Chodzi o odcinek od skałki Głazisko (koniec ulicy Bolesława Prusa) do mostu na rzece Kamienna w kierunku Wodospadu Szklarki. Tak będzie do odwołania - informuje miasto Szklarska Poręba.

Przyczyną zamknięcia szlaku jest przebudowa ulicy Naumowicza w Szklarskiej Porębie, która przecina szlak. Z uwagi na bezpieczeństwo turystów oraz brak mozliwości obejścia placu budowy, trzeba zamknąć całkowicie odcinek szlaku.

Turystom proponowane są trasy alternatywne. Jedna z nich to szlak czarny dookoła Szklarskiej Poręby. Drugą jest szlak niebieski od parku rozrywki przez Sowiniec, ulicę Wlastimila Hofmana i dalej nieoznakowanym zejściem do ulicy Jeleniogórskiej.

Wodospad Szklarki jest drugim co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka w polskich Karkonoszach. Znajduje się w środkowej części Wąwozu Szklarki, na skalnym progu na wysokości 520 m n.p.m. Spada kaskadą zwężającą się u dołu. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13,3 m.