Sąd Rejonowy w Bolesławcu aresztował na dwa miesiące 36-latka, który w czwartek uciekł policji podczas zatrzymania na terenie gminy Nowogrodziec (Dolnośląskie). Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany przez funkcjonariuszy w niedzielę.

Do próby zatrzymania mężczyzny, który ma odbyć karę więzienia za kradzieże i włamania, doszło w czwartek w bloku mieszkalnym na terenie gminy Nowogrodziec.

"Mężczyzna bezpośrednio po otwarciu drzwi zaatakował policjantów, był agresywny, nad wyraz pobudzony i nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy" - przekazała w komunikacie bolesławiecka policja.

Jak poinformowano, podczas próby zatrzymania funkcjonariusze próbowali obezwładnić mężczyznę.

"Doszło do szarpaniny, w wyniku czego jednemu z funkcjonariuszy została na chwilę wyrwana broń, z której padł jeden strzał. Mężczyzna odrzucił broń, a następnie oddalił się. Nikomu nic się nie stało" - przekazała policja. Po ucieczce 36-latka opublikowano jego wizerunek.

W niedzielę bolesławiecka policja poinformowała, że mężczyzna został zatrzymany. Oprócz 36-latka zatrzymano też trzy inne osoby, które pomagały mu się ukrywać. W działaniach brali udział policjanci z Bolesławca i Lwówka Śląskiego.

We wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski poinformował, że 36-latek decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

"Wcześniej mężczyzna został doprowadzony do prokuratury w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów" - powiedział prokurator.