20 aut skradzionych z terenu Francji i Niemiec, których wartość szacowana jest na kwotę blisko miliona złotych, odzyskali dolnośląscy policjanci. Mundurowi rozbili szajkę zajmującą się kradzieżą pojazdów za granicą i zatrzymali podejrzanych.

Blisko milion złotych wartę są auta odzyskane przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W celu rozpracowania szajki zajmującej się kradzieżą aut za granicą, dolnośląscy mundurowi nawiązali współpracę z policjantami z kilku krajów. 

Auta, które kradzione były z terenu Francji i Niemiec, funkcjonariusze lokalizowali i zabezpieczali na terenie niemal całej Polski. Łącznie dolnośląscy policjanci odzyskali 20 samochodów, wśród których znajdują się luksusowe modele marek, takich jak Jaguar czy BMW. Zatrzymano także osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder. Mundurowi zabezpieczyli również broń. 

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu dalej szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jest ona bowiem powiązana ze śledztwem prowadzonym od 2016 roku przez wrocławską prokuraturę okręgową, w którym już skazanych zostało 100 osób.