Zostały jeszcze pakiety startowe na tegoroczny Wild Run. To bieg na dystansie 10 km. Dochód z niego zostanie przekazany na ratowanie zwierząt Azji. Po dwuletniej przerwie "Dziki bieg" powraca na teren wrocławskiego zoo. Start już 9 października.

Jednym z największych atutów Wild Run jest niepowtarzalna możliwość zmierzenia się na dystansie 10 km pośród wybiegów zwierząt - podkreśla wrocławskie zoo. Trasę wytyczono na obszarze ogrodu zoologicznego. 

Bardzo się cieszymy, że możemy wrócić do stacjonarnej wersji biegu. Jesteśmy dumni, że tak wiele osób od lat włącza się w bieg Wild Run i wspiera nasze projektu ochroniarskie - komentuje Joanna Kasprzak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

Obok biegu głównego, organizowany jest także wirtualny, dzięki czemu można wesprzeć szczytny cel zbiórki z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto na krótszych trasach zmierzą się także dzieci.

Biegną, by pomóc zwierzętom Azji

Spośród około 40 projektów ochroniarskich Fundacji Zoo Wrocław - DODO na całym świecie, najwięcej prowadzonych jest w Azji. To kontynent zamieszkany przez szczególnie nam bliskie zagrożone gatunki, których bez naszej pomocy będzie coraz mniej - informuje zoo. Zagraża im przede wszystkim człowiek. Poprzez zabieranie naturalnych siedlisk i kłusownictwo. 

Problemem są także zmiany klimatyczne. Dlatego Fundacja Zoo Wrocław - DODO wybrała ambasadorami Wild Run 2022 trzy azjatyckie gatunki: są to dzioborożec palawański, słoń indyjski oraz lori kukang. Pieniądze trafią jednak na konta wszystkich organizacji wspieranych przez DODO w Azji.

Podczas wszystkich edycji Wild Run od 2017 roku zebrano ponad 150 tysięcy złotych, które w całości zostały przekazane na ratowanie ginących gatunków zwierząt w Afryce, Azji i Europie.

Zostały wolne miejsca

Pakiet podstawowy, w ramach którego zawodnicy otrzymują numer startowy z chipem, medal, magnes zoo oraz torbę biegu kosztuje obecnie 80 zł. Można zamówić także pakiet rozszerzony o koszulkę biegu i czapkę biegacza. Cena za każdy z tych dodatków to 50 zł.

Szczegóły na temat biegu i zapisów można znaleźć na jego stronie interentowej.