Od godz. 23.00 w piątek do godz. 12.00 w sobotę na kilku wrocławskich osiedlach pojawią się problemy z wodą. To efekt prac, które będą prowadzone przy magistrali wodociągowej na skrzyżowaniu ulic Jana Piwnika-Ponurego i Kłokoczyckiej.

Jak zapowiada MPWiK, obniżenie ciśnienia, a potem brak wody w kranach odczują mieszkańcy osiedli Psie Pole, Zakrzów, Zgorzelisko, Pawłowice i Małe Wilczyce. Wyjaśniono, że prace prowadzone są w weekend, by nie utrudniać funkcjonowania m.in. przedszkola i szkoły. 

Remont magistrali wodociągowej na skrzyżowaniu ulic Jana Piwnika-Ponurego i Kłokoczyckiej dobiega końca. Dzięki pracom zmniejszymy awaryjność sieci na tym odcinku. Na czas prowadzenie robót Wykonawca zbudował tymczasowy rurociąg (tzw. bypass), który zapewnia wodę mieszkańcom. Teraz, na koniec prac, czeka nas ponowne przepięcie z bypassa w wyremontowaną sieć - wyjaśniła rzeczniczka wrocławskiego MPWiK Martyna Bańcerek. Będziemy robić wszystko, by jak najszybciej wykonać prace i tym samym przywrócić właściwe ciśnienie wody w sieci wodociągowej - zapewniła. 

Koszt prac remontowych to ok. 400 tys. złotych. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.