Zakończył się remont pierwszego odcinka autostrady A18 w woj. dolnośląskim. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad we Wrocławiu poinformowała, że w najbliższym tygodniu - na odcinku pomiędzy węzłami Żary Zachód i Iłowa - będą usuwane utrudnienia. Prace budowlane na pozostałych częściach zakończą się w przyszłym roku.

Droga krajowa nr 18 prowadzi od skrzyżowania z autostradą A4 w okolicach Krzyżowej, do granicy z Niemcami w Olszynie. Jak informuje wrocławski urząd miasta, trasa nie była remontowana od czasów II wojny światowej.

Jeździło się po niej tak źle, że kierowcy nazwali ją - najdłuższymi schodami Europy. Od kilku lat jest przebudowywana i dostosowywana do parametrów autostrady - podaje urząd.

W ciągu tygodnia oddany do użytku ma zostać pierwszy odcinek A18. To ponad 20 km autostrady wykonanej w technologii betonowej.

Ruch między węzłami Żary Zachód i Iłowa będzie stopniowo puszczany po obu jezdniach w pełnym przekroju. Stanie się to w miarę postępu prac przy usuwaniu elementów czasowej organizacji ruchu, m.in. betonowych zapór rozdzielających kierunki jazdy. Cała operacja będzie prowadzona pod ruchem i zajmie około tygodnia - czytamy na stronie internetowej wrocławskiego urzędu miasta.