​Chcesz policzyć koszty dojazdów do pracy? Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego pojawiło się interaktywne narzędzie "dojazdolator", które pozwoli zrobić to w szybki i prosty sposób. Przekonaj się, jak wiele pieniędzy tracisz na paliwo.

"Dojazdolator" - to interaktywne narzędzie, które pomaga określić koszty dojazdów do pracy samochodem. Można sprawdzić, co się bardziej opłaca - podróże autem czy Warszawskim Transportem Publicznym - podaje portal um.warszawa.pl.

Na stronie internetowej dojazdolator.wtp.waw.pl jest narzędzie, dzięki któremu każdy kierowca dojeżdżający do pracy samochodem może wyliczyć, ile go to kosztuje.

Wystarczy uzupełnić wymagane pola:

  • liczbę litrów benzyny spalaną na 100 km,
  • liczbę kilometrów pokonywaną w drodze do i z pracy,
  • koszty parkowania oraz aktualną cenę paliwa.

Podajemy przykład:

Auto spala 9 litrów paliwa na 100 km, w drodze do pracy i z powrotem przejeżdżamy 25 km, za parkowanie płacimy 30 zł dziennie, a aktualna cena paliwa to 6,3 zł. W efekcie każdego dnia płacimy 44 zł dziennie, co przy 20 dniach pracujących w miesiącu daje kwotę 880 zł.

Jednocześnie bilet 30-dniowy z uprawnieniami mieszkańca Warszawy kosztuje 98 zł. Pozwala on nie tylko na podróże wszystkimi środkami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz - w ramach oferty "Wspólny Bilet ZTM - KM - WKD" - pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, ale także na korzystanie z parkingów "Parkuj i jedź".