Piłkarze ręczni MSPR Siódemki Huras Legnica najlepsi w turnieju o Puchar Związku Piłki Ręcznej w Polsce rozgrywanym w Ostrołęce. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczka wygrali w finale z MKS-em Poznań 28:27 i zdobyli Puchar ZPRP Młodzików. Gospodarze turnieju UKS Diament Ostrołęka zajęli piąte miejsce.

W finale turnieju doszło do niezwykle zaciętego starcia pomiędzy MSPR Siódemką Huras Legnica a MKS-em Poznań.

Mecz MSPR Siódemka Huras Legnica - MKS Poznań

Siódemka prowadziła do przerwy zaledwie jedną bramką.

W drugiej połowie do głosu doszli zawodnicy z Poznania, którzy wyszli na prowadzenie.

Tuż przed końcem finałowego starcia losy spotkania odwróciły się, a Legnica zdobyła prowadzenie 28:27. Do końca pozostała zaledwie minuta. Zawodnicy z Poznania zdecydowali się na bardzo wysoką obronę, by próbować przejąć piłkę i wyjść z kontratakiem. Siódemka zagrała jednak na faul, a nad sytuacją panował trener, który tuż przed końcem poprosił o czas.

Po wznowieniu gry piłka byłą w rękach zawodników z Legnicy, ale gra na czas skutkowała odgwizdaniem gry pasywnej przez arbitra. Piłka trafiła w ręce Poznaniaków, którzy zbyt niefrasobliwie wyprowadzili kontratak, pozwalając na przejęcie piłki przez Siódemkę i to na dwie sekundy przed końcem starcia.

Gospodarz turnieju UKS Diament Ostrołęka w meczu o 5. miejsce

Brązowy medal wywalczyli młodzicy KS Vive Kielce, którzy w małym finale pokonali MKS Padwę Zamość 25:21. Miejscem poza podium musieli zadowolić się gospodarze turnieju. UKS Diament Ostrołęka, w meczu o 5. miejsce pokonał SKS Kusego Kraków 31:25.

Ostrołęczanie od początku przeważali w tym starciu. Już na początku zbudowali sobie przewagę, która pozwoliła im spokojnie schodzić z boiska po pierwszej połowie. Diament prowadził wtedy 17:12. W drugiej części gry zawodnicy Diamentu kontrolowali wynik i bez większych kłopotów doprowadzili do zwycięstwa.

5. miejsce odebrane zostało w Ostrołęce jako sukces, ale z pewnego rodzaju niedosytem. Nagrodą pocieszenia dla zawodników z Ostrołęki było indywidualne wyróżnienie dla gracza Diamentu. Do najlepszej siódemki turnieju został wybrany skrzydłowy ostrołęckiego zespołu Rafał Jędrzejewski. Adam Głażewski z UKS Diament został najlepszym bramkarzem turnieju.

Siódme miejsce zajął Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który pokonał Czarnych Olecko.